بهترین انتخاب پارچه برای مبلمان استیل

چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 ساعت 11:08

یکی از روش های ساده و مقرون به صرفه در دکوراسیون منزل رویه کوبی مبل و تغییر رو مبلی می باشد.اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بشناسیم انواع مختلف پارچه ها را.انتخاب پارچه ها برای تعویض فقط به سلیقه برنمیگردد معیارهای مختلفی علاوه بر سلیقه وجود دارد.اگر نوع مبلمان منزل خود را مشخص کنید انتخاب راحت تر صورت میگیرد مبلمان استیل و یا مبل کلاسیک از آنجایی که رسمی تر و از جنس چوب و پارچه هستند به دلیل اینکه قسمت نشیمن مبلمان استیل از جنس پارچه می باشد بنابراین پارچه جزو عناصر اصلی در این مبل میباشد.از این رو باید دقت بیشتری در انتخاب آن شود.

جنس پارچه مبل استیل

بهترین گزینه برای مبل استیل پارچه هایی که ظاهر لوکس تری به دکوراسیون داخلی شما بدهد گزینه مناسب تری هستند.به این پارچه ها کریستال گفته میشود(به اصطلاح عامیانه همان پارچه ساتن هستند ولی در میان بازاریان به کریستال معروف هستند)پوست اسبی،مخمل،چرم و یا ترکیبی از اینها هستند.این نوع پارچه ها با ترکیب شدن با چوب های کنده کاری شده مبل استیل شما ظاهر خاصی به فضای خانه شما میدهد.

رنگ پارچه مبل استیل

نکته ی ظریفی که در انتخاب رنگ پارچه مبلی در مبلمان استیل وجود دارد تناسب رنگ پارچه با رنگ چوب است تناسب بین چوب و پارچه باعث زیباتر جلوه دادن دکوراسیون شما میشود همانطور که می دانید مبلمان استیل برای دکوراسیون هایی به سبک کلاسیک و لوکس به کار می روند و هر چه تناسب بین رنگ پارچه و رنگ چوب بهتر باشد دکوراسیون منزل شما لوکس تر خواهد بود.

طرح پارچه مبل استیل

معمولا الگو های مشبک و گلدار مخصوص مبلمان استیل به کار می رود ولی پر طرفدارترین بین آنها نوع نقش برجسته می باشد که این نوع غالبا کریستال الگوی برجسته یا با نقش برجسته بر روی پس زمینه ای ساده می باشد که از جنس مخمل است که دکوراسیون شما را زیبایی میبخشد.

ترکیب پارچه در مبل استیل

منظور از ترکیب پارچه در مبلمان استیل ترکیب دو طرح یا دو رنگ از یک جنس پارچه میباشد.باید به این نکته توجه کرد که حتما از یک جنس پارچه باشد تا تاثیر بیشتر در دکوراسیون بزارد.به طور مثال شما می توانید استفاده کنید از یک پارچه کریستال آبی رنگ در ترکیب با یک پارچه کرم رنگ طرح دار این ترکیب رنگ یک جلوه زیبایی می تواند به دکوراسیون منزل شما بدهد.

انتخاب پارچه مبل استیل (نکات)

*اگر دوس دارید که مبلمانتان تمیز و براق باشد شما باید از پارچه ی چرمی استفاده کنید چون چرم ها به راحتی قابل شست شو هستند و با مواد براق کننده به خوبی و به راحتی براق می شوند مثل روز اول شیک به نظر می رسند.

*اگر علاقه به پارچه های مخملی دارید پارچه های مخملی بدون پرز و مات برای دکوراسیون خانه های بزرگ و برعکس آن پارچه های مخملی پرز دار و براق برای خانه های کوچک مناسب است.

*پارچه های به رنگ نسکافه ای و فیلی برای خانه هایی که بچه کوچک در آن وجود دارد به دلیل شیطنت بچه باید رنگ پارچه ها چرک تاب باشد.

*اگر شما دارای فضای بزرگی هستید از پارچه های طرح دار استفاده کنید برای مبلمان استیل و اگر از فضای کوچکتری بهره می برید از پارچه های ساده استفاده کنید چون پارچه های مبلمان استیل از دو نوع ساده و طرحدار می باشد.

*شما می توانید استفاده کنید از پارچه های ساده در کنار کوسن های طرح دار و یا برعکس استفاده از پارچه های طرح دار با کوسن های ساده رعایت این موضوع به لوکس تر نشان دادن دکوراسیون شما می افزاید.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.